archiv
Sobota 19. ledna 2019 - 20:00 - Vrátnice
PHAL:ANGST (A), PLAGUE CALLED HUMANITY
PHAL:ANGST z Vídně vznikli spojením industriálníhodua PHAL a sólového ambientního projektu ANGST v roce 2006.
Jejich zvuk je inspirován kapelami jako Earth, Bohren & Der Club Of Gore, Neurosis, Front 242, John Carpenter, David Lynch, Swans, Einsturzende Neubauten, Kraftwerk, Godflesh nebo Isis.
Hudba PCH je jedinečným mixem EBM a Crustu, jejich divokost a hlučnost jdou ruku v ruce s výraznými elektronickými pasážemi, jejich texty zaobírající se temnou budoucnosti a odvracenou stránkou lidské společnosti, jako celek definují žánr "cyberpunk".
Vstupné do 18. 1. 100 Kč v den koncertu 120 Kč. Předprodej od 2. 1. 2018 v T klubu, TIC nebo online.
detaily
Discografie Phal:Angst (A):
• для однои руки (2007)
• Score/Soundtrack for Saila (The Wasteland Sessions, 2008)
• Shiver With Cold (2009)
• Black Country (2014) (recorded/mixed by Alexandr Vatagin, mastered by Patrick Pulsinger)
• Black Country Revisited (2014) (feat. Electric Indigo, Chra, David Pfister)
• PHASE IV vyšlo 28 September 2018.
Odkazy:
www.med-user.net/phalangst
https://soundcloud.com/phalangst
www.facebook.com/phalangst
www.youtube.com/bloodshed666records
www.phalangst.bandcamp.com
www.bloodshed666.net
Pár slov o Plague Called Humanity:
Kořeny PCH sahají až do roku 2008, ale první koncertní sestava (Alex – vokály, Willy – klávesy a Cypher – kytara) vznikla až na konci roku 2014. V této sestavě vzniklo první DIY demo "Cyber Trash" a odehráli pouze jeden koncert v Brně (kvůli brutální a obscénní projekcí dostala kapela v danem klubu zákaz hráni). V polovině roku 2015 Willy opustil skupinu po bouřlivé scéně před koncertem v Praze. Na jeho místo nastoupil Dave, který původně vystupoval na stejné akcí se svým sólovým projektem jako předkapela. Na počátku roku 2016 se k PCH přidala bubenice BereNika, s ní skupina nabrala druhy dech.
PCH v nové sestavě vyměnili původní gothic/electro sound za více kompaktní a tvrdší industrial/crust zvuk. Kapela velice aktivně koncertuje a vystoupila na prestižních festivalech, jako je například post-apo DIY festival Junktown nebo největší Rakousky gothic festival Schattenwelt, Czech Death fest nebo na OGT v Budapeští jako headliner. Začátkem roku 2017 PCH vydali první EP "DISCONNECTION", které nahráli v KWL studiu (Root, Fatality) a o mix se postaral Yak (BloodPact, Piča z Hoven). Táto nahrávka vyšla jako limitovaná CD digipack edice v počtu 100 ks a obsahuje remixy od ESA, Dolls of Pain, BloodPact a Jerk in the Can. Rok 2018 je v znamení vytvoření nového materiálu na nadcházející desku plánovanou na rok 2020.
Současná sestava je: Alex (zpěv), Cypher (kytara, beaty), BereNika (bicí), Dave (klávesy, beaty)
Čtvrtek 24. ledna 2019 - 20:00 - Vrátnice
KING SKATE - KINO NA VRÁTNICI
Česká republika, 2018 • 82 min • režie: Šimon Šafránek • česká verze • přístupný • premiéra: 20. září 2018
Přilepit se k betonu. Vysvištět prostorem. Mít to všechno v pohybu. Skateboard! V šedi ČSSR 70. a 80. let něco úplně jiného, úplně nového. Láska na první pohled. Nekonečnej mejdan. Adrenalin. Kultovní postavy českého a světového skateboardingu v příbězích zlámaných kostí, nezlomných přátelství a divoké jízdy za svobodou uprostřed komunismu.
Vstupné 60 Kč. Předprodej od 2. 1. 2018 v T klubu, TIC nebo online.
detaily | trailer
O režisérovi:
Šimon Šafránek*1977, Praha
Filmař, spisovatel a novinář. V nultých letech se věnoval především videoklipům pro české (Tata Bojs, Sunshine, The Prostitutes, Moimir Papalescu And The Nihilists) i zahraniční (Pelussje, Hangmás, The Fullbliss) projekty. Pro Českou televizi natočil hudební sérii Kombo, i koncertní záznamy vystoupení J.A.R. nebo Tomáše Kluse. Věnuje se i hudebním dokumentům: v roce 2004 dokončil snímek o fanoušcích Nicka Cavea The Myth, v roce 2016 vytvořil dokument o revivalových kapelách Země revivalů. V roce 2018 debutuje celovečerním dokumentem King Skate.
Napsal román Fleischerei 36 (2008) a novelu 23 (2005). Články a rozhovory především s filmovou tematikou přispívá do českých novin a časopisů. Působí též v DJ uskupení The Fakes.
Unikátní archivní záběry
Počátky skateboardingu se v Československu datují do 70. let. V té době skupinka prvních nadšenců, mezi které patřil například Petr Forman, Ivan „Zobák“ Pelikán, či budoucí mistr světa Luděk Váša, začala objevovat kouzlo tohoto sportu. Brzy se začaly stavět první u-rampy, organizovat hromadná setkání a později i závody. „Máme štěstí, že se okolo té party průkopníků vždycky pohyboval někdo s kamerou, a že jsme se k těm unikátním dobovým záběrům dostali. Není na nich jen ježdění a závodění, ale taky spousta emocí a lidí samotných,“ říká režisér Šimon Šafránek. „Začali jsme objíždět republiku a hledat hrdiny té zvláštní doby. Každý má jiný osud, ale jedno se opakuje. Radost, mládí, ta doba, kdy člověk chce zažívat každý den nová dobrodružství. Byl to, jak říká jedna z postav filmu, ‚nekonečnej mejdan‘. Tu mimořádnou energii se snažíme co nejlépe předat.“
Žádný mejdan se neobejde bez hudby
Hudba byla se skateboardingem vždy silně propojena. „Brzy nám bylo jasné, že bez kapel jako jsou The Clash, Sex Pistols nebo Devo autentickou atmosféru do filmu nikdy nedostaneme,“ vysvětluje skladatel Martin Přikryl. Výsledkem několikaměsíční práce ve střižně byl vedle samotného filmu také soundtrack čítající 40 skladeb od dvou desítek více či méně kultovních kapel. Na soundtracku se tak objeví kapely Devo, Plastic Bertrand, Killing Joke, The Clash či Sex Pistols, ale i Miro Žbirka, Visací Zámek, Garáž a Monika Načeva.
Sobota 26. ledna 2019 - 19:30 - Vrátnice
DEZINFEKCE, LUCIFER EFEKT, ZKAŽENÁ MYSL
19:30 ZKAŽENÁ MYSL
20:15 LUCIFER EFEKT
21:15 DEZINFEKCE
Jihočeská Dezinfekce, jejíž vznik se datuje do roku 1991, se bez pardonu dá označit za matadory naší hardcore punk scény. Za léta své existence si vypracovali sound, který je dobře identifikovatelný a svým způsobem i originální. Tihle hoši nikdy nebyli nějací hitmakeři, alespoň co se pop kulturního významu tohoto slova týče. Dezinfekce si vždycky jela ten svůj hardcore punk bez ohledu na to, jaké trendy na punkových vlnách zrovna svištěly nebo jaké kapely byly aktuálně v kurzu. Navíc tvoří songy, které mají vnitřní hodnotu a nejsou blýskavé na povrchu. Pokud si poslechnete jejich album jednou, stěží si druhý den vzpomenete na nějaký konkrétní song. Zato při každém dalším setkání tuhle Budweis partu, dle jejich klasického hudebního soundu, bezpečně identifikujete. Kolik tuzemských kapel může tohle říct? Základním poznávacím znamením je natlakovaná energie, která soustavně drží písty těsně pod hranicí exploze. Dalším zásadním poznávacím znamením je zpěv. Jednak si bez něj hudbu Dezinfekce tak nějak nejde ani představit a jakýkoliv jiný by do jejich hudby snad ani neseděl. Bratrem (doslova) ve zbrani majiteli hlasu a basákovi Maxeekovi je kytarista Puffy, jehož kytarové riffy a občasná krátká sóla jsou další nepřehlédnutelnou ingrediencí dezinfekčního koktejlu. Oba jmenovaní měli/mají také nepřeberné hudební zkušenosti z uznávané extremní úderky Gride. Kvarteto doplňuje bubeník Lukáš a druhý kytarista Honza.
Žádnej lepší život nebude
Pracuj, kupuj, přikyvuj
Žádnej lepší život nebude
Pracuju, kupuju, ztrácím čas
(Časožrout)
Domácí kapela Lucifer Efekt se známými osobnostmi rožnovské podzemní scény se dočkala po kompaktním disku i vinylové verze svého debutního alba "My", které sklízí dobré ohlasy, stejně jako jejich energické koncerty. Třetí skupinou, která večírek zahájí, bude vsetínská Zkažená mysl.
Vstupné do 25. 1. 100 Kč v den koncertu 120 Kč. Předprodej od 2. 1. 2018 v T klubu, TIC nebo online.